Historyczno-sportowe zwycięstwo !

W dniu 25 maja br. odbył się po raz szósty Konkursu Wiedzy o Regionie „MOJA MAŁA OJCZYZNA” organizowany przez Stowarzyszenie „Forum Rozwoju Ziemi Ostrzeszowskiej” . Celem konkursu jest promocja ziemi ostrzeszowskiej, poznanie jej historii i i bogatych tradycji. Zawodnicy odpowiadali na pytania, rysowali, odgrywali scenki oraz uczestniczyli w konkurencjach sportowych. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych gminy Ostrzeszów. Nasz zespół w składzie: Aleksandra Kędzia, Nikola Kozłowska, Julia Łopata, Weronika Fiołka, Katarzyna Gruchot, Miłosz Gąsiorek, Miłosz Woźniak, Stanisław Dorobek, Szymon Kowalski pod opieką p. Beaty Binkowskiej zajął I miejsce.
Konkurs został poprzedzony jednodniową wycieczką, która była niezwykłą lekcją historii. Uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej w którym znajdują się zbiory archeologiczne, etnograficzne i historyczne. Dalsza trasa wycieczki przebiegała przez miejsca upamiętniające krwawe wydarzenia (zwłaszcza mordy na ludności cywilnej) z pierwszych dni września 1939r.: Wyszanów, Torzeniec i Wygodę Tokarską. Ostatnim punktem programu był pobyt
w Doruchowie przy grobowcu, w którym pochowany jest Stanisław Thiel-dowództwo sił na odcinku ostrzeszowsko-kępińskim w czasie powstania wielkopolskiego.
Organizatorom konkursu i wycieczki dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.