Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

Żegnajcie morza, góry i lasy! Pora wracać do szkoły…

Rok szkolny 2017/2018 został uroczyście rozpoczęty! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie

oraz uczniowie Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlikowie wspólnie pożegnali wakacje.

Msza Święta, rozpoczynająca nowy rok szkolny została odprawiona o godz. 9:00 w kościele parafialnym w Siedlikowie. Modlitwa przypomniała wszystkim, jak potrzebna jest zdobywana wiedza. Ksiądz Krzysztof Lipiński opowiadał o istocie kształcenia oraz o tym, aby pokonywać przeszkody i nie rezygnować ze swoich celów.

Uroczystość inauguracyjna została poprowadzona przez panią Dyrektor Annę Wiśniewską - Polus. Zwróciła ona szczególną uwagę na specyfikę nadchodzącego roku szkolnego i związanych z nim zmianami. Uczestnicy akademii zostali zapoznani z fragmentem listu  Minister Edukacji Narodowej, która życzyła, aby wyzwania, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach były dla każdego źródłem satysfakcji i dodawały motywacji do dalszych działań.

Pani dyrektor zapoznała uczniów i ich rodziców z wychowawcami poszczególnych klas oraz przedstawiła całe grono nauczycieli. Bardzo pozytywnym akcentem było wręczenie wszystkim nauczycielom kwiatów oraz złożenie życzeń dotyczących owocnej współpracy w nowym roku szkolnym.

Wakacje są czasem beztroskiego lenistwa, jednak każde rozpoczęcie roku szkolnego pozwala uczniom i nauczycielom otworzyć nowy rozdział. To czas, kiedy warto wyznaczyć sobie nowe cele i postanowienia. Szkoła jest doskonałym miejscem, aby sprawdzać swoje możliwości. Każdy z nas próbuje z tego miejsca wynieść jak najwięcej potrzebnej wiedzy i zawrzeć przyjaźnie na długie lata. Mamy nadzieję, że pozytywna atmosfera dzisiejszego dnia przełoży się na każdy dzień nauki w naszej szkole.