BICIE REKORDU GUINNESSA

17 października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób! Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować".

Cały dzień obfitował w liczne atrakcje! Pierwszą z nich był pokaz służb ratowniczych odbywający się na boisku szkolnym. Zaproszeni goście podczas pozoracji wypadku przekazali zgromadzonym uczniom i nauczycielom najważniejsze informacje dotyczące zachowania oraz pomocy w trakcie takiego zdarzenia. Kolejnym punktem były spotkania z reprezentantami: Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Dzieci z wielkim skupieniem słuchały udzielanych rad, brały udział w dyskusji, a także miały okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wielkie poruszenie nastąpiło o godzinie 12:00, gdy oficjalnie rozpoczęto bicie rekordu! Wyznaczone grupy uczniów oraz zaproszeni goście z miejsca przystąpili do działania. Całości akcji przyglądali się niezależni sędziowie, którzy skrupulatnie liczyli ilość wykonywanych ucisków i wdechów. Godzinę 12:35, czyli oficjalny czas zakończenia wydarzenia obwieścił dźwięk dzwonka.

Głównym organizatorem całej akcji była Pani Barbara Szmaj - Szłapik. To dzięki Jej staraniom i pomysłom szkoła od kilku lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, bierze udział w licznych imprezach i konkursach.

W biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej udział brali:
- uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Siedlikowie;
- uczniowie Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedlikowie;
- harcerze: Zastęp Medyczny z 1 Szczepu Ziemi Mikstackiej;
- drużyna młodzieżowa OSP Siedlików.

Wśród osób kibicujących naszemu wyzwaniu znaleźli się:
- Mariusz Witek - Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów;
- Sabina Dachowska - przedstawiciel europosła Andrzeja Grzyba;
- Marcin Świtoń - radny Rady Miasta;
- Dorota Dera - sołtys Siedlikowa;
- Grzegorz Pawłowski - naczelnik OSP Siedlików;
- Aneta Pawlarczyk - Świtoń oraz Katarzyna Kozłowska - przedstawicielki Gminnego Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta;
- mł. asp. Magdalena Hańdziuk - przedstawicielka Policji;
- Albert Warszawski oraz Krzysztof Duchnik - przedstawiciele Straży Pożarnej;
- Mariusz Ratajczak - ratownik medyczny. który był instruktorem podczas wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji! Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc oraz współpracę!