Przedstawienie profilaktyczne "Karolina"

11 października do naszej szkoły przybyli zaprzyjaźnieni z placówką aktorzy z Krakowskiego Centrum Profilaktyki. Goście wystawili spektakl pt. "Karolina". Inspiracją do jego powstania była książka Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pt. „Mały książę”. Problematyka przestawienia dotyczyła relacji dzieci z rodzicami, buntu nieletnich oraz trudu związanego z poszukiwaniem szczęścia.

Główna bohaterka Karolina jest młodą dziewczyną, która coraz częściej nie zgadza się ze swoimi rodzicami w różnych kwestiach. Pewnego dnia postanawia uciec z domu, aby poznać innych dorosłych i dowiedzieć się na czym polega ich życie. Na początku poznaje apodyktycznego, wysoko postawionego urzędnika, który nie słucha nikogo, nie mówiąc już o dyskusji.

Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie, a następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej postępowania głównej bohaterki. Udział w wydarzeniu wzięły także dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej w Potaśni.

Za zorganizownie spotkania dziękujemy Pani Edycie Polus.