NAUKA PROGRAMOWANIA W NASZEJ SZKOLE!

Program autorski "Przez zabawę do wiedzy" Pani Anny Wiśniewskiej - Polus oraz Pani Anny Hoffmann - Jokiel uzyskał akceptację Kuratorium!
Od tej pory na zajęciach komputerowych uczniowie klas IV-VI będą zgłębiać tajniki algorytmiki i programowania. Algorytmika będzie prowadzona w oparciu o portal code.org, a nauka programowania w programie: LOGOMOTION, SCRATCH oraz HTML. Na dwugodzinnych spotkaniach realizowane będą również podstawy robotyki. Uczniowie nauczą się tworzenia różnorodnych mechanizmów (robotów), a następnie za pomocą programowania spróbują sprawić, aby owe maszyny wykonywały wydane polecenia. Świetną pomocą dydaktyczną będą 4 zestawy LEGO MINDSTORMS uzupełnione o dodatkowe klocki LEGO pozwalające na ruchy robotów wraz z licencjonowanym oprogramowaniem.
Program przewiduje, że uczniowie po 3 latach nauki będą swobodnie pisać programy w LOGO oraz SCRATCH'U.