XX SESJA RADY MIEJSKIEJ OSTRZESZÓW

10 czerwca w sali OSP w Siedlikowie odbyła się wyjazdowa Sesja Rady Miejskiej. Powodem tej nadzwyczajnej sytuacji było nadanie rodowitemu siedlikowianinowi, a zarazem wybitnemu pisarzowi - Marianowi Pilotowi - tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Ostrzeszów.
Nasza Szkoła poproszona została o zorganizowanie części artystycznej. Młodzi aktorzy ponownie wcielili się w role dziennikarzy oraz reporterów i zaprosili wszystkich zgormadzonych na kolejny odcinek programu "Ale temat! Ale temat!". Studyjna dyskusja dotyczyła życia i dorobku literackiego uhonorowanego gościa. Niespodzianką była wizyta Pani Marii Mądrej - wieloletniej dyrektor szkoły, nauczycieliki języka polskiego - która w swojej wypowiedzi przywołała własne wspomnienia związane z Marianem Pilotem. Z kolei roztańczone i rozśpiewane stewardessy poprzez wykonywane utwory przeniosły wszystkich zgormadzonych w niebywały lot przez lata młodości i twórczości literata.
Występ uczniów nagrodzony został wielkimi brawami. Publiczność doceniła wysiłek dzieci, ich zaangażowanie oraz zdolności muzyczne.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim młodym aktorom! Spisaliście się na medal!

Scenariusz i reżyseria: Dominika Kuta, Paulina Witek, Sławomir Kobzda

Oprawa muzyczna: Marlena Lubryka

Scenografia : Ewa Perdaszek

Prowadzący: Szymon Kowalski

Dziennikarz: Stanisław Dorobek

Wykładowczyni: Julia Nowak

Sprzęt techniczny: Jakub Janicki, Kacper Sztukowski

Kącik muzyczny: Julia Kończak, Milena Bukowska, Martyna Gruchot, Oliwia kozłowska, Nikola Kozłowska, Wiktoria Gąsiorek, Klaudia Gąsiorek, Nikola Giwerska, Aleksandra Kędzia, Weronika Fiołka, Aleksandra Danielska, Liwia Cwojdzińska.

Podziękowania dla klasy II, która dzielnie "kierowała lotem" podczas finałowej piosenki!