O zmarłych pamiętamy...

Na cmentarzach można już zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Obserwujemy, że osoby odwiedzające swoich bliskich sprzątają groby, zapalają znicze, stawiają kwiaty, by w ten sposób oddać cześć swoim najbliższym, a także uczcić ich pamięć.
O przygotowaniach do tegoż dniach pomyśleli także uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką Pani Katechetki wybrali się na pobliski cmentarz. Dzieci zajęły się pracami porządkowym. Młodzi pomocnicy ochoczo grabili liście, wyrywali chwasty, uschniętą trawę, czyścili pomniki, zapalali znicze.
Troska o miejsca święte to nie tylko nasze zadanie, ale i obowiązek względem naszych rodzin. Należy się cieszyć z tego, że rośnie pokolenie ludzi młodych, którzy z ochotą i radością dbają o groby bliskich, ale i nieznajomych.